• انتشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۰۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10843
پرینت

آذربایجان در بخش خدمات رسانی اجتماعی با افغانستان همکاری می کند

وزارت مالیه با انام کریموف، رئیس مرکز خدمات عامه و اجتماعی کشور آذربایجان تفاهمنامه ای را تحت نام “آسان خدمت” در ارگ ریاست جمهوری به امضا رساند.

آسان خدمت (One Stop Shop) یک نوآوری موثر در سیستم ارایۀ خدمات عامه در افغانستان است که مردم می توانند از طریق این مرکز تذکره، پاسپورت، نکاح خط، لایسنس، جواز سیر، نمبر پلیت، سند تولد، سند وفات، اسناد تحصیلی، سوانح و دیگر اسناد مهم دولتی را در کمترین وقت ممکن از زیر یک چتر به دست بیآورند.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه هنگام امضای تفاهمنامه گفت این برنامه در عرصه ایجاد سهولت، شفافیت، مبارزه با فساد و عرضه خدمات عامه برای مردم بهبود قابل ملاحظه ای را به وجود خواهد آورد.

رئیس مرکز خدمات عامه و اجتماعی آذربایجان نیز اظهار کرد که حکومت آذربایجان در بخش فنی این برنامه به افغانستان کمک می کند و به کارمندان این مرکز جهت ارائه خدمات عامه آموزش های لازم را می دهد.

مجری این طرح موسسه آسان خدمت است.

وزارت مالیه می گوید که حکومت آذربایجان در ارائه خدمات عامه و اجتماعی از تجربه خوبی برخوردار هست و به همین لحاظ حکومت تصمیم گرفته تا این تفاهمنامه را با حکومت آذربایجان به امضا برساند.

قابل ذکر است در این برنامه شماری از اعضای کابینه، بعضی از نمایندگان مجلس، نمایندگان سکتور خصوصی و جامعه مدنی اشتراک ورزیده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *