• انتشار: ۴ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 21958
پرینت
پلیس پاکستان:

آتش سوزی مرگبار تانکر تیل احتمالا بخاطر روشن کردن سیگار بوده است

پلیس پاکستان گفته است که آتش سوزی مرگبار یک تانکر حامل تیل در این کشور که منجر به کشته و زخمی شدن ۲۲۳ تن شد، ناشی از روشن کردن یک سیگار در ساحه بوده است.

عمران شاه سخنگوی پلیس بزرگراه پاکستان گفت تحقیقات اولیه نشان می دهد که آتش سوزی پس از آن صورت گرفت که شخصی در نزدیکی محلی که تانکر حامل تیل واژگون شده بود، سیگار خود را روشن کرده بود.

وی اما گفت که تحقیقات بیشتر در این زمینه همچنان در جریان است.

لازم به ذکر است که حوالی ساعت ۶ صبح امروز (یکشنبه) یک تانکر حامل تیل پس از اینکه در بزرگراه احمد پور شاقیه در چهارصد کیلومتری جنوب شهر لاهور در ایالت پنجاب پاکستان، یکی از تایرهایش ترکید، از کنترل خارج شد و واژگون گردید.

شاهدان عینی می گویند آتش سوزی پس از آن صورت گرفت که روستاییان اطراف برای جمع کردن تیل هایی که از واژگونی تانکر سرازیر شده بود، آمده بودند.

به گفته ی پلیس این کشور، در این حادثه ۷۵ موتر سایکل و شش موتر به شمول یک موتر پلیس ترافیک در آتش سوخت.

سه موتر اطفائیه و هلی کوپترهای نجات پس از گزارش این حادثه مرگبار به محل اعزام شدند، و ساعت ها طول کشید تا موترهای اطفائیه توانستند آتش را مهار نمایند.

محمد باقر مسئول نجات قربانیان این حادثه می گوید در این آتش سوزی ۱۲۳ تن جان خود را از دست دادند و دست کم ۱۰۰ تن دیگر دچار سوختگی درجه های متفاوت شدند.

مقامات صحی پاکستان نیز می گویند که آمار جان باختگان ممکن است که افزایش نیز یابد، زیرا دست کم ۳۱ تن در وضعیت صحی وخیم بسر می برند.

پیش تر نیز گزارش هایی مطرح شد که آمار کشته های این حادثه به ۱۴۰ تن رسیده، اما تاکنون به صورت رسمی تایید نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *